pro Váš teplý a pohodlný domov

Kachlová kamna

Kachlová kamna jsou dnes už téměř samozřejmou součástí vytápění domů či bytů. Ovšem většinou jde o jednodušší kachlová kamna s vestavěným kovovým roštem, případně o některý z typů krbových vložek. Vždy jde o kovový solitér obestavěný či obložený keramikou, pískovcem či kamenem. Kachlová kamna slaví návrat!

 

Topení dřevem není přežitek aneb topíme v krbech a kachlových kamnech. Více se dočtete v časopise Český kutil.

 

Velkou předností kachlových kamen je, že vydávají druh přirozeného tepla, které je velmi podobné slunečnímu záření.  Oproti například klasickým radiátorům tak primárně neohřívají vzduch a tím nedochází k jeho vysychání. Proto mají kachlová kamna velmi pozitivní vliv na celkové klima v místnosti. Ze zdravotního hlediska, díky bezprašnému provozu, mohou být vhodná například pro osoby s astmatem.


Kachlová krbová kamna jsou svým charakterem šetrná k životnímu prostředí. Jako palivo je převážně využíváno dřevo, ale i dřevěné a uhelné brikety. Díky malému množství paliva, avšak při zachování vysokého výkonu,  dochází u kvalitních kachlových kamen k minimalizování množství spalin unikajících do ovzduší.  S tím je spojena i nenáročná a komfortní obsluha.

Vyhledávání